Συνολικές προβολές σελίδας

Παρασκευή, 10 Μαΐου 2013

32 ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΣΤΑ «6α ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ 2013»


32 μετάλλια κατέκτησαν οι αθλητές του οικοδεσπότη Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ στα «6α ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ 2013» για αθλητές 8-9-10-11-12 ετών που έγιναν το Σάββατο 27 και την Κυριακή 28 Απριλίου 2013 στο κολυμβητήριο της πόλης μας και στους οποίους έλαβαν μέρος 24 ομάδες από όλη την Ελλάδα.

Οι αθλητές του Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝ κατέκτησαν:
12 χρυσά,
10 αργυρά και
10 χάλκινα μετάλλια
Αναλυτικά:
Αγόρια 12 ετών
·         Χατζημελετίου Μιχαήλ 1ος στα 200 μ. Ελεύθερο, 2ος στα 100 μ. Ελεύθερο, 2ος στα 400 μ. Ελεύθερο.
Αγόρια 11 ετών
·         Παργινός Ανδρέας 3ος στα 200 μ. Μικτή Ατομική.
Αγόρια 10 ετών
·         Καρβούνης Μάριος 1ος στα 200 μ. Ελεύθερο, 1ος στα 100 μ. Ύπτιο, 2ος στα 50 μ. Ύπτιο.
·         Λώλας Στρατής 1ος στα 50 μ. Ύπτιο, 3ος στα 50 μ. Πρόσθιο.
·         Καρβούνης Νικόλαος 2ος στα 50 μ. Πρόσθιο, 2ος στα 100 μ. Πρόσθιο, 3ος στα 200 μ. Μικτή Ατομική.
Αγόρια 9 ετών
·         Σταλίκας Αλέξανδρος 1ος στα 50 μ. Ελεύθερο, 1ος στα 100 μ. Ελεύθερο.
·         Μηλιώνης Άρης 1ος στα 50 μ. Πρόσθιο, 2ος στα 50 μ. Πεταλούδα.
·         Τσάλης Ευάγγελος 1ος στα 50 μ. Ύπτιο.
·         Παύλου Ελευθέριος 2ος στα 50 μ. Ελεύθερο, 3ος στα 100 μ. Ελεύθερο.

Κορίτσια 12 ετών
·         Σταλίκα Δήμητρα – Δέσποινα 3η στα 100 μ. Πεταλούδα.
·         Χαραλαμποπούλου Αναστασία 3η στα 400 μ. Ελεύθερο.
·         Παπαγεωργίου Νικολέτα 3η στα 200 μ. Πρόσθιο.
Κορίτσια 10 ετών
·         Καλύβα Ανδρονίκη 1η στα στα 50 μ. Ύπτιο, 1η στα 100 μ. Ύπτιο.
·         Χριστοδούλου Στέλλα 1η στα 200 μ. Ελεύθερο, 2 στα 100 μ. Ελεύθερο.
Στα ομαδικά αγωνίσματα:
  • 4 Χ 50 Ελεύθερο αγόρια 9 ετών (Σταλίκας Αλέξανδρος, Τσάλης Ευάγγελος, Παύλου Λευτέρης, Μηλιώνης Άρης) 1η θέση
  • 4 Χ 50 Μικτή Ομαδική αγόρια 9 ετών (Σταλίκας Αλέξανδρος, Τσάλης Ευάγγελος, Παύλου Λευτέρης, Μηλιώνης Άρης) 1η θέση
  • 4 Χ 50 Ελεύθερο αγόρια 10 ετών (Καρβούνης Μάριος, Λώλας Στρατής, Κατσουλίδης Ιάσονας, Καρβούνης Νικόλαος) 3η θέση.
  • 4 Χ 50 Μικτή Ομαδική αγόρια 10 ετών (Καρβούνης Μάριος, Λώλας Στρατής, Κατσουλίδης Ιάσονας, Καρβούνης Νικόλαος) 3η θέση.
  • 4 Χ 50 Ελεύθερο κορίτσια 10 ετών (Χριστοδούλου Στέλλα, Καλύβα Ανδρονίκη, Μαμακή Σοφία, Σιατερλή Κων/να) 2η θέση.
  • 4 Χ 50 Μικτή Ομαδική κορίτσια 10 ετών (Χριστοδούλου Στέλλα, Καλύβα Ανδρονίκη, Μαμακή Σοφία, Σιατερλή Κων/να) 3η θέση.
Η προπονήτρια κ. Μαυροπούλου Ευτυχία δήλωσε ικανοποιημένη με την εμφάνιση της ομάδας λαμβάνοντας υπόψη το πολύ υψηλό επίπεδο των αγώνων, τον έντονο συναγωνισμό και τις πάρα πολλές συμμετοχές.
Θερμά συγχαρητήρια στους μικρούς αθλητές του Ομίλου για τις επιτυχίες και τις προσπάθειές τους καθώς και στις προπονήτριές τους Ευτυχία Μαυροπούλου, Μπρίτα Θεμελή και Λένια Τζιάλλα.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου